3 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  3 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de, yarın (Çarşamba) Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (8-10) azalacak.

  RÜZGAR :Genel olarak batı ve güneybatı, Marmara ile zamanla batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, zamanla iç ve batı kesimlerde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de, yarın (Çarşamba) Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını Taşkın vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın ülkemizin iç ve batı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Çatı uçması vb. ) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde doğusunda (İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova) kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgar gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege aralıklı yağmurlu geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Çarşamba) Sivas çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Rüzgar batısı ile zamanla bölge genelinde batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt ile zamanla Rize ve Artvin çevreleri aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Bingöl ile gece saatlerinde Malatya, Elazığ, Muş, Bitlis çevreleri, yarın(Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren batısında kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA
  Yarın (Çarşamba) Batı Akdeniz'in batısının açıkları ile Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın(çarşamba) sabah kuzeybatıdan 4 ila 6, öğleden sonra 7, Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Çarşamba) kuzeybatıdan, doğusu 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Doğu Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, yarın (Çarşamba) sabah kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 2 il a 4, gece 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah (Çarşamba) güneyi 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m sabah güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah(Çarşamba) 6, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, öğle kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle batısı 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m doğusunda 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu hafif yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı sabah 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m sabah 0,75 Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş