3 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 3 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  3 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinde yağış beklenmiyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde sis, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 2 ila 4 derece artarak, mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle doğu ve kuzeydoğu, güney bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR


  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van), Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda (Sivas, Yozgat, Kayseri) gece sıcaklıklarının sıfırın altına (-1 ila -8 derece) düşmesi beklendiğinden, buzlanma ve don olayına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer hafif sis görülecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sis ile birlikte bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.


  KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde batısı hafif sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, doğusunda doğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, batısı güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz’de 1,5 ila 2,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.


  MARMARA
  Parçalı az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.


  EGE
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, sabah saatlerinden sonra Orta Akdeniz ile Doğu Akdeniz açıklarında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.


  VAN GÖLÜ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş