3 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  3 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların; Hakkari, Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Batman ve Tunceli çevrelerinde çok kuvvetli, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz (Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye) ile Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Bugün genellikle kuzey ve kuzeydoğu (poyraz), ülkemizin doğu bölgeleri ile yarın (Salı) ülke geneli güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yarın akşam saatlerinden sonra Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; Hakkari, Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Batman ve Tunceli çevrelerinde çok kuvvetli, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz (Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye) ile Sivas çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Bandırma) bu akşam ve gece aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) akşam saatlerinde kıyıları (İzmir ile Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçeleri) sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adana, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, doğusu ile bu akşam Konya çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas çevrelerinde bu akşam kuvvetli olmak üzere kar şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri ile bu akşam Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevreleri yağmurlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; Doğu Karadeniz'de kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU

  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, kuzeyinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzincan ile Tunceli, Bingöl ve Muş'un yüksekleri) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Hakkari, Bingöl, Bitlis, Siirt, Şırnak, Muş ve Tunceli'de çok kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Batman ve Siirt çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Yarın öğle Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu doğusu kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın öğle batısı güney ve güneydoğudan 2 ila 4 , Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, sabah doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 , sabah güney ve güneydoğudan 3 ila 5 batısı 6, öğle güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan sabah güney ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı güneybatıdan 6, öğle güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğle 3,0m. Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Çok bulutlu doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş