3 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  3 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  3 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisine girmiş bulunmaktadır. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı karadeniz'in iç kesimleri ile Adana çevrelerinde görülecek yağışların; İzmir, Muğla ve Aydın çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Antalya, sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgeleimizde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Batı akdeniz bölgesi ile Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Muğla ve Aydın çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Antalya, sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz genelinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere, sis hadisesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, hava kirliliği vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Batı akdeniz bölgesi ile Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Çatı uçması, Soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısından başlıyarak bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Kıyı kesimleri (İzmir, Aydın ve Muğla) ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Muğla ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; akşam ilk saatlerde kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, ilk saatlerde batıdan başlayarak bölgenin batısı, yarın öğleden sonra batısıyla birlikte Adana ve Mersin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde doğu ve güneydoğudan, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde güney ve güneydoğudan kuvvetli, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde ilk saatlerde kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Eskişehir çevreleri, sabah saatlerinden itibaren Konya ile Ankara'nın batı ilçeleri, öğleden sonra bölgenin batısı yağmurlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (perşembe) öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren orta kesimleri, öğleden sonra bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde sis hadisesi görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi görülecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Batı Akdeniz ile gece ilk saatlerde kuzey Ege'de Fırtına,Orta Akdeniz ile gece Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu,yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısında 5, batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğu,yarın güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta Karadeniz’de 2,0m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege:Güney ve güneydoğudan gecenin ilk yarısında 6 ila 8,ikinci yarısında 5 ila 7,yarın 3 ila 5 , Güney Ege: güney ve güneybatıdan 3 ila 5,gece ilk saatlerde güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5,batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Akdeniz’de 3,0m,batı Akdeniz'de 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş