3-6 yaş arası çocuklar için egzersiz

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  3-6 yaş arası çocuklar için egzersiz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlık Bakanlığı, ''Yaşamın Her Alanında Fiziksel Aktivite Programı'' kapsamında, 3-6 yaş arası çocuklar için egzersiz CD'si hazırlattı.


  [​IMG]

  CD'nin tanıtımı nedeniyle, Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan, CD'nin hazırlanmasına katkıda bulunan Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gül Baltacı, egzersizin çocukların hayatının bir parçası olması gerektiğini söyledi.

  Egzersizi yaşam biçimi haline getiren çocukların ileride kalp-damar hastalıkları, tansiyon, obezite gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşmadıklarını ve okul yaşamlarında başarılı olduklarını ifade eden Baltacı, ''Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur'' sözünün unutulmaması gerektiğini bildirdi.

  Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Irmak da obezitenin tüm dünyada salgın gibi yayıldığını, teknolojik gelişmeler nedeniyle toplumların daha da hareketsiz hale geldiklerini anlattı.

  Irmak, çocukların yetişkinliklerinde kronik hastalıklarla karşılaşmamaları için bu tür programlara önem verdiklerini kaydetti.

  Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Ertek ise koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine işaret ederek bu sistemi oturtmuş toplumlarda hastalık yükünün daha da azaldığını belirtti.

  Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve okul öncesi eğitim kurumlarına dağıtılacak CD'de, 3-6 arasındaki çocukların anlayabileceği dilde, bu yaş grubunun bedensel gelişimine uygun egzersizler müzik ve palyaçolar eşliğinde anlatılıyor.
   

 2. gül_üm

  gül_üm Üye

  Paylaşım için saol.......
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - yaş arası çocuklar Forum Tarih
6 - 11 Yaş Arasındaki Çocuklar İçin Diyet Çocuk Sağlığı ve Bakımı 1 Nisan 2012
0-6 Yaş Arası Çocuklar İçin Bilmeceler Zeka Soruları ve Bilmeceler 21 Şubat 2011
1 - 2 yaş arası çocuklarda beslenme Çocuk Yemekleri 29 Mart 2010
4–6 yaş arası çocuklarda iştahsızlık Çocuk Sağlığı ve Bakımı 1 Ekim 2009
Bronşit en çok 0-2 yaş arası çocuklarda görülüyor Çocuk Sağlığı ve Bakımı 10 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş