29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Halen iç ve doğu kesimlerde etkili olan soğuk hava ve kar yağışına ilave olarak, bu gece saatlerinden itibaren batı bölgelerimiz Orta Akdeniz'den gelecek ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu nedenle ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların özellikle yarın (Cuma) İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ile Antalya il merkezi ve kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve batı bölgelerde hissedilir derecede (4 ila 6 derece) olmak üzere ülke genelinde artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu kuzeydoğu, yarın (Cuma) ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Cuma) batı bölgelerimizde görülecek yağışların özellikle Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile Batı Akdeniz kıyılarında (Antalya il merkezi ve kıyı ilçelerinde)kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

  ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, batısı (Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir) ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kar ve zamanla karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerinde yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Cuma) İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, bu gece saatlerinde Burdur ve Isparta çevrelerinde kar şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Cuma)Batı Akdeniz'in kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri, Aksaray, Niğde, Karaman, Konya ve ilk saatlerde Ankara, Kırıkkale), yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara, Kırıkkale) ile Yozgat, Kırşehir çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar bu akşam saatlerinde kar, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuzeybatısında karla karışık yağmur ve yağmur şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Bolu, Zonguldak ve Düzce ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yağmur şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin iç kesimleri kar yağışlı, yarın (Cuma) öğleden sonra Çorum çevreleri karla karışık yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Cuma) Hakkari, Bitlis ve Şırnak ile öğleden sonra Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevreleri kar yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu,bu akşam ve gece bölge geneli, yarın (Cuma) öğleden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; bu akşam ve gece saatlerinde kar, yarın (Cuma) öğleden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Akdeniz ile Orta Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, yarın (Cuma) zamanla batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuzeyi 4 ila 6, Batı Karadeniz: batı ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, batısında yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu gece batısı, yarın (Cuma) geneli yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında ota.

  EGE
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 Orta Ege'de 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi ,yağışta orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) batısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuzeyi güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, kuzeyi 2,0m Görüş: iyi. Yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010
26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş