29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 29 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzey ve batısından 8-10 derece olmak üzere, yurdun iç ve batı kesimlerinde 6-8 derece azalacak, doğuda önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos), yarın (Pazartesi) Marmara'da kuzey kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, doğu bölgeler ile güney, iç ve batı kesimlerde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat), İstanbul'da bu akşam ilk saatlerde kısa süreli fırtına (50-60 km/saat) şeklinde esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın İç Ege ile Trakya ve İstanbul'da güney ve güneybatı (Lodos) zamanla Trakya ile İstanbul'da kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak, İstanbul'da akşam saatlerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-60 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Taşkın vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde daralma, hava kalitesinde düşme, çamurlu yağış vb.) karşı ilgili ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması beklenmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, Trakya'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden 30-40 km/sa, bölgenin güneyi ile İstanbul çevrelerinde, akşam saatlerinde 40-60 km/sa olmak üzere, 30-50 km/sa hızla esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde İç Ege, gece saatlerinden itibaren zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde batısı ile gece saatlerinden itibaren zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Eskişehir ile Ankara, gece saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak, Kastamonu'nun yüksek kesimleri gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz, Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz'de Fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 gece 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan ilk saatlerde güneydoğudan 3 ila 5, batısı 6, yarın (P.tesi) 2 ila 4 batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz'de 2,5 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan ilk saatlerde güneybatıdan 4 ila 6 kısa süreli 7 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  EGE
  Çok bulutlu, akşam sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Kuzey Ege açıklarında 4 ila 6 yarın (P.tesi) kuzeyi 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıklarında 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan Orta ve Doğu Akdeniz güneybatıdan 4 ila 6 Orta ve Batı Akdeniz'de yer yer 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıklarda 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş