29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde başlayacak yağışların, zamanla Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgeleri ile Eskişehir, Çankırı ve Ankara çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışa sebep olacağı beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yarın (Pazar) Marmara'da öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  SİS UYARISI; İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava ve kara ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlamak üzere bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Az bulutlu, gece saatlerinden itibaren Muğla çevreleri, sabah saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla batısı ile Hatay çevreleri parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu, yarın (pazar) öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Çankırı ve Ankara çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde doğusunda yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

  BATI KARADENİZ

  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazar) sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla Orta Karadeniz bölümü parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri sisli geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu gece saatlerinden itibaren batısı yağmurlu Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan doğusu yarın sabah (Pazar) batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 yarın sabah (Pazar) batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu gece saatlerinden itibaren yağmurlu, Rüzgar: Güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, Yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu kuzeyi gece saatlerinden itibaren yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan yarın (Pazar) batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m., güneyinde 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu gece parçalı bulutlu Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan antalya körfezi kuzeyden doğusu güneybatıdan 2 ila 4 güneyi 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
24 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş