29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 29 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinde görülecek yağışların; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Cuma) ülke genelinde 4 ila 6 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta, İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'da kuvvetli fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Ülkemizin genelinde görülecek yağışların; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (deniz, kara ve hava ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, İstanbul Boğazı başta olmak üzere kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)  EGE
  Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinden sonra bölgenin doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına; Güney Ege’de yarın sabah fırtına; Doğu Karadeniz, Güney Ege, Batı Akdeniz’in güney ve batısı ile Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzeydoğudan 7 ila 9 gece 6 ila 8 yarın 5 ila 7, Doğu Karadeniz’de kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Batı Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.


  MARMARA
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 7 ila 9, gece 6 ila 8 yarın 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde 2,5 ila 3,5m, Görüş: Orta.


  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de Kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 gece 6 ila 8 yarın 5 ila 7; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuzeyi 5 ila 7 yarın sabah 6 ila 8 kuvvetinde;Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyi ve açıklarında 4,0 ila 5,0m, Görüş: Orta.


  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güney ve batısında batı yönlerden 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta


  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 batısı 5 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010
26 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş