29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların,Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerimizde sis hadisesi görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı yarın (Salı) kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (5 ila 7 ) azalacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla batı ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam Marmara ile iç kesimlerde kuvvetlice esecek

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların, Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Ülkemizin doğu kesimlerinde, gece ve sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yarın bölge genelinde yağış beklenmiyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutl, iç kesimleri ile bu akşam ve gece saatleride Muğla, Aydın ve Denizli çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın öğleden sonra Doğu Akdeniz sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Antalya çevrelerinde kuvvetli olacak.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu Orta Karadeniz ile yarın (Salı) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın(Salı) batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevreleri yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu yarın (Salı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Karadeniz'de bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde fırtına. Doğu Karadeniz ile Batı Akdeniz'in açıklarında yarın (Salı) günü fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu,Orta ve Doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; Bu akşam ve gece saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 yarın (Salı) günü batı güneybatıdan 3 ila 5 doğusu güneybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz; güney ve güneybatıdan 4 ila 6 batısı kuzeybatıdan 6 ila 8 yarın (Salı) öğlen batısı 5 ila 7 akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, bu gece ve yarın sabah (Salı) 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın (Salı) güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar; Kuzey Ege; Bu akşam ve gece kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın (Salı) günü güney ve güneydoğudan 2 ila 4 , Güney Ege; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m.,Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar; Batı Akdeniz; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 yarın (Salı) günü güneyi batıdan 5 ila 7, Doğu Akdeniz; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m,yarın (Salı) güneyinde 3,0m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009
23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş