28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; batı bölgelerimiz Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi. Yağışların; bu akşam Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla), yarın (Perşembe) Muğla, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (Poyraz), zamanla iç ve batı bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla), yarın (Perşembe) Muğla, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir

  ÇIĞ UYARISI:Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Trakya kesiminde kuvvetli, diğer yerlerde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar bu akşam Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla), yarın (Perşembe) Muğla ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde bölgenin güney ve batısı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, gece batısında 4 ila 6 ; Batı Karadeniz: ilk saatlerde doğu ve güneydoğudan 3 ila 5,zamanla güney ve güneybatıdan 2 ila 4, sabah saatlerinden sonra doğusu batı ve güneybatı,batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece Orta Karadeniz’de 2,5m , Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu,ilk saatlerde güneydoğudan 1 ila 3 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4,sabah saatlerinde 5, Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6,sabah kuzeydoğu,öğleden sonra ise kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece güneyinde ,2,5m, Görüş: orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı ile yarın tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, yarın kar yağışlı Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,yarın güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi. Yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010
26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş