28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 28 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek yağışlara ilave olarak yarın (Pazar) batı kesimlerimizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Yağışların; yarın (Pazar) Malatya, Elazığ, Adıyaman, K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısında 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerimizde 4 ila 6 derece artacak.

  RÜZGAR :Bu akşam ve gece saatlerinde genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu, yarın (Pazar) ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, doğu bölgeler ile yarın (Pazar) güney, iç ve batı kesimlerimizde yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazar) Malatya, Elazığ, Adıyaman, K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Taşkın vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra İzmir ve Manisa çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) K.Maraş, Osmaniye ile Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri (Polatlı, Beypazarı, Nallıhan) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Muş, Bitlis ve Tatvan çevreleri, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevreleri, yarın (Pazar) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (pazar) öğleden sonra batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın (pazar) sabah 5, doğusu ilk saatler 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu akşam saatlerinden sonra 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (pazar) aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: güneydoğudan 2 ila 4, yarın (pazar) sabah güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, yarın (pazar) sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece saatlerinden sonra 4 ila 6, Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, İskenderun körfezi ile yarın batısı aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş