28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 27 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakası, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara'nın kuzeyinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Marmara ve İç Ege'de kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakası, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Marmara ve İç ege'de kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmesi vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde İstanbul'un avrupa yakası, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, batısı parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu akşam saatlerinde Bartın çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu ve batısı ile doğusunun açıklarında sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, gece güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatı 4 ila 6, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatı, gece güneydoğudan 4 ila 6, öğlei 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5, öğle 3,0m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz; güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz; kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010
25 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş