28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 28 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, bu akşam saatlerinde ÇANAKKALE, AYVALIK ve EDREMİT, gece İZMİR ve AYDIN, yarın (Perşembe) sabah MANİSA ve MUĞLA, öğle saatlerinde ANKARA ile ANTALYA'nın AKSU, MANAVGAT, SERİK, ALANYA, AKSEKİ ve İBRADI ilçelerinde çok kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ve Ege'de 4 ila 6, Trakya'da 6 ila 8 derece olmak üzere batı kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta, Marmara'da kuvvetli, İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısında (50-65 km/saat) fırtına şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, bu akşam saatlerinde ÇANAKKALE, AYVALIK ve EDREMİT, gece İZMİR ve AYDIN, yarın (Perşembe) sabah MANİSA ve MUĞLA ile öğle saatlerinde ANKARA ile ANTALYA'nın AKSU, MANAVGAT, SERİK, ALANYA, AKSEKİ ve İBRADI ilçelerinde çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve zamanla İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısında kısa süreli fırtına (50-65 km/saat) şeklinde eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (deniz, kara ve hava ulaşımında aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bölgenin batısı ile yarın (Perşembe) kuzey ve doğusunda kuvvetli, bu akşam saatlerinde Çanakkale, Ayvalık ve Edremit çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, İstanbul Boğazı başta olmak üzere bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli, zamanla fırtına (50-65 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Kıyı Ege ile zamanla bölge genelinde kuvvetli, gece saatlerinde İzmir ve Aydın, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Manisa ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölgenin batsı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Antayan'ın Aksu, Manavgat, Serik, Alanya, Akseki ve İbradı ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde bölgenin kuzeybatısında kuvvetli, Ankara çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Giresun, yarın (Perşembe) öğleden sonra Trabzon ve Gümüşhane çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı az bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına; Doğu Karadeniz’in batısı ile gece Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan Batı Karadeniz’de 6 ila 8,Doğu Karadeniz’in batısında 5 ila 7,doğusunda 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m,Batı Karadeniz’de 3,0 ila 4,0m Görüş: orta. yağış anında zayıf.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ,güneyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: Orta. yağış anında zayıf.

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam ve gece kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Kuzey Ege: Güneyinde güney ve güneybatıdan 5 ila 7, yarın 4 ila 6,kuzeyinde kuzeydoğudan 6 ila 8; Güney Ege: Gece batı ve güneybatıdan 5 ila 7,yarın batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde;Dalga: 1,5 ila 2,5m , kuzeyinde 3,0m ila 4,0m,Görüş: Orta. yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, gece ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4,yarın 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, gece ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m,yarın batısında 2,0m, Görüş: Orta. yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010
26 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş