28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin batı kesimlerinde kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, Soba zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) bölge genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güneyli yönlerden kuvvetli ve kıyı kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve İskenderun çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, ESkişehir, Çankırı ve Kırıkkale ile bu akşam saatlerinde Konya, gece saatlerinde doğusu (Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri, Sivas) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın yarın (Pazartesi) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Samsun çevreleri ile gece saatlerinde Orta Karadeniz ile Giresun çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU
  ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; batı ve güneybatıdan batısı zamanla kuzeybatıdan gece doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah batısı 6, Doğu Karadeniz; batı ve güneybatı zamanla kuzeybatıdan yarın güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu Rüzgar: güneydoğudan 3 ila 5, yarın güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, yarın 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; güney ve güneydoğudan yarın güneybatıdan 5 ila 7, Güney Ege; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 5 ila 7 uvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, kıyıları sağanak yağışlı Rüzgar: batı ve güneybatıdan gece batısı güney ve güneydoğudan 2 ila 4 Orta Akdeniz’de öğlenden sonra 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Öğlen 2,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, akşam yağmurlu Rüzgar: güney ve güneybatı yönlerden yarın kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009
23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş