28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinde görülecek yağışların, bu akşam saatlerinde Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde, yarın (Pazar) Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay) ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazar) Karadeniz ile Güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yarın (Pazar) iç ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde, yarın (Pazar) Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay) ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını,v.s.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazar) doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Çanakkale çevrelerinde kuvveti olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazar) İç Ege (Manisa, Denizli, Afyon, Kütahya ve Uşak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışların; bu akşam saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz, yarın (Pazar) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin doğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van ve Hakkari) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz açıklarında ve Güney Ege'de gece fırtına, Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0 m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece geneli yarın (Pazar) doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta

  EGE
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı,Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, zamanla 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m zamanla güneyinde 4,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; güney ve güneybatıdan 3 ila 5, sabah kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, güneyinde kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan 2 ila 4, sabah güney ve güneydoğudan 3 ila 5, güneyinde 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m. sabah 3,0m açıkları 4,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan, sabah güneyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
23 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş