27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ve gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri (Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Hopa) ile Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), Marmara'nın güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Tekirdağ) ile Denizli, Uşak ve Antalya'nın batı ilçelerinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (Poyraz), yarın (Çarşamba) zamanla iç ve batı bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra bölgenin güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Tekirdağ) yağmur ve sağanak yağışlı, Balıkesir ile Bursa'nın yüksek kesimleri karka karışık yağmurlu geçecek. Trakya kesiminde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimleri (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Denizli ve Uşak çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) kuvvetli, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçeleri (Kaş, Kale, Finike, Kumluca) sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra batı kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Kıyı kesimleri ile yarın (Çarşamba) zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sinop çevreleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimleri ile Artvin çevreleri kar yağışlı geçecek. İç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün yüksek kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Bölgenin doğusu parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı kar yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile bölgenin kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan gece güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güneybatısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın güneyinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın güneyinde 2,5m. Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu zamanla batısı parçalı çok bulutlu, yarın Kemer ile Fethiye arası sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m. Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: orta.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş