27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı, iç ve doğu bölgelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Sivas, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-50 km/s) şeklinde esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Sivas, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilğililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarından kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-50 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, yarın (Salı) Çanakkale, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-50 km/s) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-50 km/s) şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarıon (Salı)iç kesimleri ile (kahramanmaraş, Osmaniye, Adana,Isparta ve Burdur ile sabah saatlerinde Antalya aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Çankırı dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ile Tokat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) doğusu (Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına, Güney Ege'nin batısı ile Doğu Karadeniz'in batısında gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı zamanla doğusu çok bulutlu, yarın (Salı)doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 güneyi 8, Doğu Karadeniz'de doğusu güneydoğu gece güneybatıdan 2 ila 4, batısının kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m batısında 2,5m ila 3,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu,Rüzgar: kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, gece batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m kuzeyi 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam batı ve kuzeybatıdan , Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010
25 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş