27 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  27 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Adana'nın kuzey ve doğu ilçeleri, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Malatya ile bu akşam (Cuma) ilk saatlerde Bingöl, Kars ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Karadeniz kıyıları ile Marmara'da mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, yurdun batı kesimleri ile yarın (Cumartesi) Doğu Anadolu Bölgesi'nde orta kuvvette esecek.  UYARILAR

  ÇIĞ UYARISI: Doğu karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde olası çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, doğusunun iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam (Cuma) ilk saatler ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Adana'nın kuzey ve doğu ilçeleri, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam (Cuma) ilk saatlerde Ereğli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde olası çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam (Cuma) ilk saatlerde Bingöl, Kars ve Iğdır çevreleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Malatya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde olası çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam (Cuma) ilk saatler ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Orta ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Orta ve Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, İskenderun Körfezi sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, bu akşam ve gece Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş