27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 27 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ve gece saatlerinde batı kesimlerimizde, yarın (Cumartesi) Marmara'nın kuzey ve batısı ile Batı Akdeniz'de görülecek yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinde, yarın (Cumartesi) İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. İç ve batı bölgelerimizde etkili olan rüzgarın, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve batı bölgelerimizde 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Ülke genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta, İç Anadolu, Batı ve Orta Akdeniz, Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli (40-50 km/saat), Marmara'nın batı ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinde, yarın (Cumartesi) İstanbul'un Avrupa Yakası ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, güney ve güneybatılı (Lodos) yönlerden İç Anadolu, Batı ve Orta Akdeniz, Güney ve İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli (40-50 km/saat), İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batı ile kuzey Ege kıyılarında fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmesi vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölgenin batısı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam ve gece saatlerine kadar İstanbul, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ ile Balıkesir'in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, İstanbul Boğazı başta olmak üzere bölgenin batısında fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Güney ve Kıyı Ege sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olarak geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar, güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize, Artvin ve Hopa çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, Orta Karadeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısının açıkları ile ilk saatlerde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz; güney ve güneybatıdan 5 ila 7, gece 6 ila 8, Doğu Karadeniz; güney ve güneydoğudan, batısı gece güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m batısı 2,5 ila 3,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 3,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, bu akşam geneli, yarın kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; Güney ve güneybatıdan 6 ila 8, Güney Ege; güney ve güneybatıdan, yarın sabah güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,0m güneyi 1,5m ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz; güney ve güneybatıdan 2 ila 4,batısı ilk saatler 5, Doğu Akdeniz; batı ve güneybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010
25 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş