27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda aralıklarla görülen yağışlara ilave olarak, yurdumuzun batı kesimlerinin yarın (Çarşamba) Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçeleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bilecik) kuvvetli olması bekleniyor.


  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) Marmara'da kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın (Çarşamba) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçeleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Bilecik) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.)karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.


  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yarın (Çarşamba) Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek rüzgarın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güneydoğusu (Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bilecik ve Bursa), yarın batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Yağışlar; yarın (Çarşamba) Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olarak görülecek.Rüzgar İstanbul, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Bandırma'da kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Aydın ve Denizli, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Yağışlar; Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olacak.


  AKDENİZ

  Batı ve orta kesimleri çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Antalya ile Göller Yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, doğusu parçalı bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Aksaray, gece Sivas çevreleri ile yarın (Çarşamba) batısı (Eskişehir, Konya, Ankara, Çankırı) sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece Orta Karadeniz, yarın (Çarşamba) Doğu Karadeniz geneli sağanak yağışlı geçecek.  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Yarın (Çarşamba) akşam Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’nin kuzeyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam ve gece geneli, yarın (Çarşamba) batısı ile Doğu Karadeniz'in doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı gece kuzeydoğudan 2 ila 4, sabah kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, gece batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz’de sabah 2,5m Görüş: iyi. yağış anında orta.


  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak yağışlı geçecek. Yağışların batısı ile akşam ve gece saatlerinde genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5, Sabah 6, öğle 7 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m, gece 1,0 ila 2,0m sabah 2,5m Görüş: iyi. yağış anında orta.


  EGE
  Çok bulutlu ve yarın (Çarşamba) sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Kuzey Ege’de Güney ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah 6, kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam 7, Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, açıkları 6 kuvvetinde, Dalga: 1, ila 2,0m, kuzeyi 2,5m Görüş; iyi. yağış anında orta.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı yarın (Çarşamba) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Orta Akdeniz’de 5 kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 1,5m, Orta Akdeniz’de 2,0m Görüş; iyi, batısında yağış anında orta.


  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.yağışta orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
26 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş