27 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  27 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; bu gece ve sabah saatlerinde Muğla ile Antalya'nın kıyı ilçelerinde, yarın (Salı) Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay, İskenderun), Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) ile Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney ve İç bölgelerimizde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara'da kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; bu gece ve sabah saatlerinde Muğla ile Antalya'nın kıyı ilçelerinde, yarın (Salı) Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay, İskenderun), Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) ile Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) Balıkesir, Ayvalık ve Edremit çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar'ın güney ilçeleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri ile akşam saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Antalya'nın kıyı kesimlerinde, yarın (Salı) Doğu Akdeniz'de (Adana, Mersin, K.Maraş, Hatay, Osmaniye, İskenderun) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) bölgenin güney ve doğusu (Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Kayseri, Sivas) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Malatya ve Elazığ çevreleri, öğleden sonra bölgenin iç ve batı kesimleri (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum'un güney ve batı çevreleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevreleri, yarın (Salı) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) bölgenin kuzey ve batısında (Adıyaman, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa, Diyarbakır) kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz ve Kuzey Marmara'da gece saatlerinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 4 ila 6, kuzeyi gece saatlerinde 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m. Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, Güney Ege ile zamanla tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, kuzeyinde gece saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 kuzeyinde gece saatlerinde 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Batısı ile zamanla tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu kuzeydoğudan 2 ila 4, Orta Akdenizde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Orta Akdeniz'de 2,0m.Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatı, güneyinde güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2009 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2009
30 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2009
29 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2009
25 Ekim 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Ekim 2009
TV'de Bugün 31 Ekim Cumartesi 2009 Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş