27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu bölgelerimizde görülen yağışlara ilaveten, batı bölgelerimiz Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek. Yağışların, yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bayburt, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar gece saatlerinden itibaren Marmara ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis beklendiğinden, olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın, Marmara ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri, zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar gece saatlerinden sonra güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, gece saatlerinden sonra Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, ilk saatlerde İskenderun çevreleri, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Adana, Mersin ve Hatay çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra batısı (Ankara, Eskişehir, Konya) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu yarın (Pazar) öğle saatlerine kadar aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu ile Elazığ çevreleri, gece saatlerinde doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusu ile Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz; batı ve güneybatıdan batısı zamanla kuzeybatıdan gece doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, sabah batısı 6, Doğu Karadeniz; batı ve güneybatı zamanla kuzeybatıdan yarın güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu Rüzgar: güneydoğudan 3 ila 5, yarın güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, yarın 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; güney ve güneydoğudan yarın güneybatıdan 5 ila 7, Güney Ege; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, yarın Doğu Akdeniz'in doğusu sağanak yağışlı Rüzgar: batı ve güneybatıdan gece batısı güney ve güneydoğudan 2 ila 4 Orta Akdeniz’de öğleden sonra 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Öğlen 2,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu akşam yağmurlu Rüzgar: güney ve güneybatı yönlerden yarın kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009
23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş