27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam saatlerinde iç bölgelerde, yarın (Cumartesi) ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yarın (cumartesi) akşam saatlerinden sonra batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını,v.s.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları
  gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İstanbul-Anadolu yakası ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Bölge geneli çok bulutlu; bu akşam saatlerinde Denizli, Afyon ve Uşak çevreleri ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması
  bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz Bölümü aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Malatya çevreleri, yarın (Cumartesi) Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge geneli yağmur ve sağanak; Ağrı, Van ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmur, yüksek kesimleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Bölge geneli çok bulutlu; Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevreleri ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu, sabah doğu ve kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğu, sabah güneybatıdan,
  Güney Ege'de batı ve kuzeybatı, gece güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah güneybatıdan 2 ila 4, sabah 5 kuvvetinde, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, gece güneybatıdan 2 ila 4, öğle 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş:
  iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
23 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş