268 HP Hem de Elektrikli

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 28 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  268 HP Hem de Elektrikli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Bu araçlardan en az biri gelecek yıl Kuzey Amerika pazarında ve 2010’da da Avrupa pazarında satışa sunulacak. Konsept araçlar hakkında görüşlerini dile getiren Chrysler LLC’s CEO Bob Nardelli “ Ürettiğimiz elektrikli konsept araçlar yakın gelecekteki hedeflerimizin anlık görüntüsünü gözler önüne seriyor ve bizim EV modellerini üretmek için ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor” dedi.

  Bu konseptler içinde en ilgi çekici olanlardan biri Dodge EV şüphesiz. Lotus Europa örnek alınarak üretilen Dodge EV, yapılan değişikliklerle bambaşka bir ruha bürünmüş. Dodge logosu ve yarışçı ruhu yansıtan siyah renkli çift şerit bu ateşli otomobilin en belirgin görsel detayı olarak karşımıza çıkıyor.

  İki kişilik oturma düzenine sahip olan Dodge EV’nin elektrikli güç ünitesi üç ana bileşenden oluşuyor:Elektrik motoru, liytum-iyon piller ve entegre güç kontrolörü.

  200 kW (268 HP) güç ve 650 Nm tork üretirken elektrik motoru son derece etkileyici hızlanma değerlerine de imza atıyor. 0’dan 100’e 5 saniyeden kısa bir sürede ulaşan Dodge EV’nin son sürati ise 196 km/s.

  Evinizdeki 110 voltluk elektrik çıkışı ile 8 saatte (220 volt ile 4 saatte) şarj edebileceğiniz lityum-iyon piller ile 240 ila 320 km arasında seyahat edebiliyorsunuz…
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş