26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklı yağışlar görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Kıyı Ege ile zamanla Marmara ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta; bu akşam ilk saatlerde Marmara'da kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ege kıyılarında hafif, Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik) aralıklı kar yağışlı geçecek. Trakya'da kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) kuvvetli, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Adana ve Mersin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Karaman çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla kıyı kesimleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimleri ile batı kıyılarında buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla kıyı kesimleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. İç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don hadisei bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA
  Bu akşam ve gece saatlerinde Batı ve Orta Akdeniz'de fırtına; Doğu Karadeniz, Ege ile Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Karlakarışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu ve açıklarında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, bu akşam ve gece saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, bu akşam ve gece 3,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, bu akşam ve gece saatlerinde Batı ve Orta Akdeniz'de 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, bu akşam ve gece 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş