26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Kastamonu) İç Ege (Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Aydın ve Muğla'nın doğu ilçeleri, İzmir'in doğu çevreleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), Antalya'nın kuzey ilçeleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri) ile Bilecik çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Bilecik çevreleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı bulutlu, İç Ege'nin doğu kesimleri (Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar), yarın (Pazartesi) zamanla Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Aydın ve Muğla'nın doğu ilçeleri, İzmir'in doğu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Isparta çevreleri ile, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Göller Yöresi (Burdur, Isparta) ve Antalya'nın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, kuzeybatısı (Eskişehir ve ilk saatlerde Ankara ve Çankırı çevreleri) ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde güney kesimleri (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kayseri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Bolu çevreleri aralıklı, Kastamonu çevreleri ilk saatlerde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu (Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in doğusunda fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu 6 gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 doğusu sabah ilk saatlerden itibaren 8, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan batısı kuzeydoğudan 2 ila 4, batısında 5 gece saatlerinden itibaren batısı yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m gece saatlerinden itibaren batısında 2,5m yer yer 3,0m Görüş: İyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: : kuzeydoğudan 4 ila 6, gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2.0m gece güneyinde 2,5 ila 3,0m Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu güneyi gece sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 6 ila 8, Güney Ege'de doğu ve kuzeydoğudan güneyi güneydoğudan 3 ila 5 zamanla 6, güneyi 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m kuzeyi 2,0 ila 3,0m gece yer yer 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan gece güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmur, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
25 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş