26 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  26 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve doğu kesimlerinde, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.


  UYARILAR  ÇIĞ UYARISI: Doğu karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Genellikle parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Genellikle parçalı, güney ve iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerinde Afyon çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Genellikle parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Isparta çevreleri, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Eskişehir ve Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Niğde, Karaman, Kayseri, Sivas ve Konya'nın güney ilçeleri çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Genellikle parçalı, bu akşam ve yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan), yarın (Cuma) bölgenin kuzey ve doğu kesimleri (Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari ve Şırnak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı yağışlı geçecek. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusu (Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ile Güney Ege'nin batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Batı ve 0rta Karadeniz'de 2,5m Görüş:iyi.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu,Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi 2,0m ila 3,0m. Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 yarın öğleden sonra Orta Akdeniz 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: güneydoğudan 2 ila 4 gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş