26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Batman, Mardin, Siirt), Doğu Anadolu'nun doğusu (Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan), Orta Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz ile Sinop çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile İç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Marmara ile yurdun güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı, diğer yerlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif kuvvette esecek.

  UYARILAR

  SİS UYARISI; Marmara ile iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  AKDENİZ
  Bölgenin doğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve batısında gece ve sabah saatlerinde sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Sinop çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Batman, Mardin, Siirt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz sisli, Doğu Karadeniz yağmurlu , Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan gece güneybatıdan 2 ila 4, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 doğusu gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusunda 2,0m, Görüş: iyi yağışta orta, sis anında zayıf.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı gece guney ve guneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, sis anında zayıf.

  EGE
  Parçalı bulutlu Kuzey Ege'nin kuzeyi gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 Orta ve Güney Ege'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi. Sista zayıf.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güneybatı gece kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, Rüzgar: batı ve guneybatıdan güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
24 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş