26 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  26 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Samsun, Ordu, Tokat, Bingöl, Batman ve Siirt çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların gece saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının güney bölgelerimizde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı(güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin kuzeydoğu çevrelerinde görülecek olan yağışların gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı az bulutlu geçecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, yarın(Perşembe) kuzey ve doğusu ile Bingöl çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) Siirt ve Batman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına Beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın öğle saatlerinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah güneyi 4 ila 6, Güney Ege; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Orta Akdeniz ile gece saatlerinde Batı Akdeniz'in batısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta Akdeniz ile gece saatlerinde Batı Akdeniz'in batısında 2,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, yarın(Perşembe) sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, güneyi 1,0m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş