26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde aralıklarla görülecek olan yağışların bu akşam saatlerinde Muğla, gece saatlerinden itibaren Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güneyli, Marmara ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde İstanbul, Tekirdağ ve Bandırma çevrelerinde kuvvetlice esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların bu akşam saatlerinde Muğla, gece saatlerinden itibaren Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı(ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gereklidir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI : Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu' nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gereklidir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, Bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Cuma) doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik) aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bu akşam saatlerinde İstanbul, Tekirdağ ve Bandırma çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, iç kesimleri (Afyon, Kütahya, Denizli, Uşak, Manisa) ile bu akşam ve gece saatlerinde kıyıları (İzmir, Aydın, Muğla) aralıklı sağanak, kıyıları gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Yağışların gece saatlerinden itibaren Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile yarın (Cuma) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Malatya, Elazığ ve Tunceli ile bu akşam saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Kars ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olacak. Kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gereklidir.Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'nin batısında gece, Doğu Akdeniz'in batısınıda sabah fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 gece doğusu 4 ila 6 yarın öğleden sonra 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 yarın öğleden sonra 2 ila 4, Güney Ege: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 gece batısı 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: Doğu ve güneydoğudan güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6 yarın sabah batısı 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Akdeniz'de gece 2,5m Görüş: iyi, yağış zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
23 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş