25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneyinde değişmeyecek, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak. Mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Pazar) zamanla iç ve güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saaatlerinde Doğu Karadeniz, yarın (Pazar) Bayburt ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl) yarın (Pazar) Van, Muş ve Hakkari çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, sabah güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de batı ve kuzeybatı, sabah güneybatıdan 3 ila 5, güneyi ilk saatlerde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, doğusu çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, batısını kıyıları güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeybatı gece doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010
22 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş