25 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  25 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) ile yarın (Pazar) öğleden sonra Eskişehir, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli, Isparta ve Burdur çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazar) Doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Pazar) Marmara'da kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.


  UYARILAR

  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Bilecik ile Bursa ve Sakarya'nın doğu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Pazar) kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Kütahya, Afyon, Uşak ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Kuzeybatısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğleden sonra bölgenin doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de; doğusu güneybatı, gece güneydoğu, yarın sabah kuzeydoğudan 2 ila 4, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,5m Görüş: İyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın sabah 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m kuzeyinde yarın sabah 2,0m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan, ilk saatler kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğleden sonra aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş