25 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  25 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Yağışların, akşam ve gece saatlerinde Bursa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, yurdun batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ; Yağışların akşam ve gece saatlerinde Bursa çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  ÇIĞ UYARISI: Doğu karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Akdeniz, Güney Ege, İç Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Bursa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Aydın, Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar çevreleri ile İzmir'in doğu ilçeleri, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Muğla çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin güneyinde toz taşınımı beklenmektedir.

  AKDENİZ

  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Isparta, Kahramanmaraş ile Adana'nın kuzey ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Eskişehir çevreleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Ankara çevreleri, zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin güneyinde toz taşınımı beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Bolu çevreleri, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Düzce çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın doğusunda 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın batısında 2,5m Görüş:iyi.

  MARMARA
  sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve Kuzeydoğudan 3 ila 5, gecenin ikinci yarısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, güneyinde 1,5 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece ilk saatlerde 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 2,0m ila 3,0m. Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş