25 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 24 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  25 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı ve iç kesimlerinde görülecek yağışların, bu gece Güney Ege kıyıları ile yarın Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege ile Antalya, Burdur, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun güneydoğu bölgelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege ile İç Anadolu'nun güney ve batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin batı ve iç kesimlerinde görülecek yağışların, bu gece Güney Ege kıyıları ile yarın Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege ile Antalya, Burdur, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, bu akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege ile İç Anadolu'nun güney ve batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek (Ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmesi, çatı uçması vb.) olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güneyi ile zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.Yağışların sabah saatlerinden itibaren doğusunda (İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Yalova,Balıkesir,Bursa ve Bilecik) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40- 60 km/sa) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu gece İzmir,Aydın ve Muğla çevreleri ile yarın kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40- 50 km/sa) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta, Burdur, Mersin ve Adana ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın öğle saatlerinden itibaren Antalya, Burdur ile Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin güneyinde, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Yağışların yarın öğle satlerinden itibaren,Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla Giresun,Trabzon ve Gümüşhane çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege ile yarın öğle saatlerinde Doğu Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, öğle 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz ve yarın öğle Doğu Karadeniz’de 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı Rüzgar: güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatıdan, Güney Ege’de Güney ve güneybatıdan 5 ila 7, sabah 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, batısında 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağışta orta

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi, sabah saatlerinde orta

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş