25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 24 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ilk saatlerde İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Kütahya; yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İzmir, Çanakkale ve Balıkesir'in Edremit ve Ayvalık ilçeleri, Kıyı Ege ile öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Erzurum, Ağrı, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, güney ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

  RÜZGAR :Kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güney kesimleri ile zamanla iç ve doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, ilk saatlerde Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR
  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova), yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçeleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; ilk saatlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Kütahya, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İzmir çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; ilk saatlerde Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.
  A.KARAHISAR Parçalı bulutlu 14 29


  AKDENİZ
  Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu, kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra güney ve batısı ile Erzurum ve Ağrı çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Batı Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu , Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, batısı güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, sabah doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu,yarın öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzeyi doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi güneydoğudan 2 ila 4; Güney Ege: güney ve güneybatıdan 2 ila 4,yarın güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, gece kıyıları kuzey yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010
21 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 20 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş