25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, Gümüşhane, Bayburt, Bitlis, Van ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Doğu bölgelerimizde buzlanma ve don hadisesi, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normallerinin üstünde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, ülkemizin güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın(Cuma) zamanla kuzeybatı kesimlerde kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Doğu bölgelerimizde buzlanma ve don hadisesi, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis beklendiğinden, olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, hava kalitesinde azalma, buzlanma ve don) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar Yarın (Cuma) öğleden sonra güneybatı(Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı bulutlu, bölgenin iç kesimleri sabah saatlerinde yer yer sisli geçecek. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında Yarın (Cuma) öğleden sonra güneyli yönlerden kuvvetli olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, bugün ilk saatlerde K.Maraş çevreleri sağanak yağışlı, Isparta ve Burdur çevreleri sabah saatlerinde yer yer sisli geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu gececek. Sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde sis bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu bu akşam ve gece yağışlı geçecek. Yağışlar hafif olmak üzere genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde batısı gece saatlerinden sonra doğusu yağışlı geçecek. Yağışların hafif olmak üzere genellikle yağmur, Bitlis, Muş ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur, Erzurum, Kars, Hakkari, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU
  ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece batısı hafif yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Orta ve Kuzey Ege'de Yarın (Cuma) fırtınamsı rüzgar bekleniyor

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz'de Güney ve güneybatıdan batısında 4 ila 6 doğusu güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısının açıkları 2,5m Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve Güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, yarın(Cuma) açıkları sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 kuzeyi yarın (Cuma) güneybatıdan 5 ila 7, Güney Ege'de güney güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0m ila 2,0m yarın (Cuma) kuzeyinde 2,0 ila 3,0m,Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı yarın (Cuma) güneybatıdan Doğu Akdeniz’de Kuzey ve kuzeydoğudan batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinde hafif yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan Doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş