25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; bugün (Çarşamba) akşam ve gece saatlerinde İzmir, Muğla ve Çanakkale çevrelerinde, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde, öğle saatlerinde Mersin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara'da kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün (Çarşamba) akşam ve gece saatlerinde İzmir, Muğla ve Çanakkale çevrelerinde, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde, öğle saatlerinde Mersin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam ve gece saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olarak (30-40 km/s) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde İzmir ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde, öğle saatlerinde Mersin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, ilk saatlerde Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, ilk saatlerde bölgenin iç kesimleri ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümü yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli Bingöl, Muş ve Erzurum çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevreleri, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri, öğle saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
  ,


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu,ilk saatlerde
  güneydoğudan 2 ila 4, yarın ogleden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege:Gece güney ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın kuzey ve kuzeydoğudan sabah 3 ila 5, öğleden sonra 4 ila 6, Güney Ege: Gece güney ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın kuzey ve kuzeybatıdan sabah 3 ila 5, ogleden sonra 4 ila 6 Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Doğu Akdeniz: güney ve güneydoğu, ilk saatlerde güneybatı,yarın ogleden sonra doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
23 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş