24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklğı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve zamanla Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık zamanla doğusu parçalı bulutlu En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı, güneyi ile iç kesimleri çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Muğla ve Denizli çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek..


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu zamanla doğusu çok bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra doğusu çok bulutlu Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yagışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşama ve yarın (Cumartesi), yarın (Cumartesi) Sinop ve Kastamonu çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl ve Muş) ile bu akşam ilk saatlerde Elazığ çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın kuzey çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu , sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4, doğusunda 3 ila 5, gece batısı kuzeyden 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010
22 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş