24 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  24 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların;Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis,Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Trakya'da kuvvetli olmak üzere Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile zamanla kuzey ve batı bölglerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Çanakkale çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz'de kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya'da kuvvetli olmak üzere Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, ilk saatlerde bölge geneli, gece saatlerinden sonra bölgenin doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Trakyada kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yağışların; ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) ile Çanakkale çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (40-50km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu ve ilk saatlerde Kütahya ve Afyon çevreleri hafif kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya, Uşak) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, doğusu ile yarın (pazar) sabah saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; ilk saatlerde Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (pazar) sabah saaatlerinde Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Hopa çevrelerinde, öğleden sonra Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Tunceli ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; ilk saatlerde Elazığ ve Bingöl, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; ilk saatlerde Diyarbakır ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ile gece ilk saatlerde Batı Karadeniz, yarın ise Güney Ege'de fırtına, gece yarısından sonra Batı Karadeniz, Gece Güney Ege ile yarın öğleden sonra Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Kar ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı ilk saatlerde doğusunda kuzeydoğudan 5 ila 7, gece ilk saatlerde 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, ilk saatlerde doğusunda doğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 3,0m,ilk saatlerde 4,0m, Görüş: orta, yağış anında zayıf.

  MARMARA
  Kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 4 ila 6, öğleden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın güneyinde 2,0 ila 2,5m. Görüş: orta, yağış anında zayıf.

  EGE
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu,yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6,zamanla 5 ila 7, sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,açıklarda 3,0 ila 4,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, gece tamamı yarın doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatı, yarın batısında kuzeybatıdan 3 ila 5, gece Antalya körfezinde kuzey yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: orta, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş