24 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 24 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  24 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batısı ile iç kesimlerinde görülecek yağışların, akşam saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ile İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçeleri), Kıyı ve Güney Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak), gece saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Ankara il merkezi ile kuzey ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgarın, batı bölgelerimiz ile zamanla iç kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Çarşamba) sabah İstanbul ve Çanakkale Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (60-70 km/saat) şeklinde eseceği bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun güneydoğu bölgelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, batı bölgeler ile zamanla iç kesimlerde kuvvetli (30-50 km/saat), bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Çarşamba) sabah İstanbul ve Çanakkale Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yurdun batı kesimlerinde görülecek yağışların, akşam saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ile İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçeleri), Kıyı ve Güney Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak), gece saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Ankara il merkezi ile kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  SİS İLE BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş ve Elazığ çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, batı bölgelerimiz ile zamanla iç kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Çarşamba) sabah İstanbul ve Çanakkale Boğazı başta olmak üzere, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (60-70 km/saat) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek (deniz ulaşımında aksamalar, soba zehirlenmesi, çatı uçması vb.) olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40- 50 km/saat), bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Çarşamba) sabah İstanbul ve Çanakkale Boğazı başta olmak üzere, bölgenin batısında yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinde kıyı kesimlerinde (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), gece saatlerinde Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, bu akşam ve gece saatleri ile yarın (Çarşamba) sabah Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden sonra Mersin, Adana, Osmaniye, K.Maraş ve İskenderun çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, gece saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ile doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) ile yarın (Çarşamba) öğleden sonra Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinde Ankara il merkezi ile kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, yarın (Çarşamba) bölgenin güney ve batısında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda sis bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Giresun çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, gece batısı güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 batısı ve gece kuzeyi 3,0m Görüş: İyi, yağışta orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güneybatıdan 5 ila 7, gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 kuzeyi gece 3,0m Görüş: İyi, yağışta orta.

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 Görüş: İyi, yağışta orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı akşam 3 ila 5, gece 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 batısı akşam ve gece 2,0m Görüş: İyi, yağışta orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi, sis anında zayıf.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş