24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Çarşamba) kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla) ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, gece saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge
  geneli aralıklı yağmurlu geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bolu çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, yarın (Çarşamba) bölgenin iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane ve Bayburt) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak) aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, doğusu 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5 Orta Karadeniz'de 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğu zamanla güneybatıdan 2 ila 4, zamanla 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı ile yarın (Çarşamba) geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatı zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
23 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş