23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimleri ile yarın (Cuma) öğle saatlerinde Göller Yöresi ve Afyonkarahisar çevrelerinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklğı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve zamanla Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon, Rize, Artvin, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri (Korkuteli, Elmalı, İbradı, Aksu, Akseki) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu, kuzey ve batısı parçalı bulutlu, ilk saatlerde Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, kıyı kesimleri sabah saatlerinden itibaren, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri yarın (Cuma) öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı, Samsun ve Ordu çevreleri yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren, Amasya ve Tokat çevreleri yarın (Cuma) öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerinde Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, ilk saatlerde kuzeydoğusu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl) yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5,doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, doğusu ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi kuzeyden 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m orta ve güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4, ilk saatlerde Doğu Akdeniz'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu, yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
22 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş