23 Ocak 2011 Pazar Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 23 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  23 Ocak 2011 Pazar Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Ocak 2011 Pazar Günlük Hava Tahmini Haritalı


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Çorum ve Mersin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren ise İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren ise İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

  EGE: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren İzmir ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Bolu ve Düzce ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevreleri yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte doğusunda kuvvetli buzlanma ve don olayı görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2011 Pazar Forum Tarih
31 Ocak 2011 Pazartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 31 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 24 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 23 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 23 Ocak 2011 Pazar Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 22 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 10 Ocak 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 9 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş