23 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  23 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, İskenderun, K.Maraş), Batı Karadeniz'in batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın), Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl ile bu akşam ve gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ile Ege bölgesinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı (Lodos), Akdeniz'de güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, İskenderun, K.Maraş) Batı Karadeniz'in batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın), Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl ile bu akşam ve gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), Güney Ege'de güney ve güneybatı (Lodos), Akdeniz'de güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Göller Yöresi, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yağışların; bu gece ve yarın (Cumartesi) bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya, Uşak) buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) ve Güney Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Doğu Akdeniz ile bu akşam ve gece Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Cumartesi) Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına (50-60 km/saat) şeklinde esecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren batı kesimleri, öğleden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ, Tunceli ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olamsı bekleniyor. Yağışların; yarın (Cumartesi) Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batı kesimleri (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa), yarın (Cumartesi) bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cumartesi) öğleden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına, Batı Akdeniz'de fırtına, Güney Ege ve Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, batısı güneydoğudan 4 ila 6; Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, batısında gece ve sabah saatlerinde 9 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz'de 4,0 ila 5,0m, batısında 5,0 ila 6,0m, Görüş: orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, sabah saatlerinden sonra kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, sabah saatlerinden sonra 2,0 ila 3,0m, Görüş: orta.

  EGE
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, sabah saatlerinden sonra 6 ila 8, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, sabah saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve kuvvetli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8, sabah saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, açıklarında 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş