23 nisan bayramını neden kutluyoruz

'Özel Gün ve Geceler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  23 nisan bayramını neden kutluyoruz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Nisan Neden Kutluyoruz
  23 Nisanın önemi


  [​IMG]

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, Ulusumuzun babadan oğula geçen saltanat yönetimini terk ederek halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, Türk Ulusu'nun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır. Büyük Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Ulusumuza aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük Önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.

  En yakın zamanda tüm sorunlarını çözmüş bir Türkiye göreceğimiz inanç ve temennisiyle tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu vesileyle bu günleri bize armağan eden Büyük Önderimizin önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.


  "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Mustafa Kemal ATATÜRK
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - nisan bayramını neden Forum Tarih
23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramının Zamanı Seviyeli-Ciddi Konular 22 Mart 2012
23 nisan ulusal egemenlik bayramının önemi nedir Özel Gün ve Geceler 26 Mart 2011
23 nisan bayramının özellikleri nelerdir Özel Gün ve Geceler 18 Şubat 2011
23 nisan bayramının önemi nedir Özel Gün ve Geceler 18 Şubat 2011
23 Nisan Bayramının Anlam ve Önemi Özel Gün ve Geceler 23 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş