23 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 23 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  23 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde (Pazartesi) Doğu Karadenizin doğu kıyıları (Rize ve Hopa) ile Artvin ve Ardahan, yarın (Salı) Marmaranın batısı, kıyı Ege ile Manisa çevrelerinde sağanak yağışların görülmesi tahmin ediliyor. Yağışların kıyı Ege ile Çanakkale, Kırkareli ve Edirne çevrelerinde yarın (Salı) öğleden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgar yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara ve Ege'de güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek. Bu gece (Pazartesi) ve yarın (Salı) sabah saatlerinde İç ve Doğu bölgelerimizde yer yer sis, Kayseri, Sivas, Çorum, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla batı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara ve Ege' de kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  SİS UYARISI: Bu gece (Pazartesi) ve yarın (Salı) sabah saatlerinde İç ve Doğu bölgelerimizde yer yer sis olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece (Pazartesi) ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Çorum, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş çevrelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Marmara ve Ege'de kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) rüzgar beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (soba zehirlenmesi, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri sağanak yağışlı olarak geçecek. Yağışlar yarın öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Edirne, Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olacak. Rüzgar yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 Km/S) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ve Manisa çevreleri sağanak yağışlı, yağışların İzmir ve çevresinde öğleden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın sabah saatlerinden itibaren güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz' in batı kıyıları sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sisli geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde Doğu Karadenizin doğusu (Rize ve Hopa) ile Artvin çevreleri hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte Çorum ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde (Pazartesi) Ardahan çevreleri kısa süreli ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de fırtına, yarın Marmara, Güney Ege ve Batı Karadeniz’in batısında fırtınamsı rüzgâr bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Gece Doğu Karadeniz’in doğusu ile yarın Batı Karadeniz’in batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın batısı güneybatıdan 4 ila 6 zaman zaman 7, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan yarın güneybatıdan 3 ila 5, gece 4 ila 6 yarın 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan yarın güneybatıdan 5 ila 7, Kuzeyi 6 ila 8, Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 zamanla 4 ila 6 gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Kuzey Ege 2,0 ila 3,0 kuzeyinde 3,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu, yarın batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan gece doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi, sis anında zayıf.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş