23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 22 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerde yağışla birlikte 4-6 derece azalacak, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI :Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz)yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb) dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir dışında bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Diyarbakır ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (perşembe) Öğle batısı 4 ila 6. Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, batı kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın (perşembe) öğle batısında 2.5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.
  EGE Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, sabah güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi,

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010
21 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 20 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş