23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Çarşamba) öğleden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi, Marmara'nın güneydoğusu ile iç kesimlerde yer yer sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 4 ila 6 derece aratacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi, Marmara'nın güneydoğusu ile iç kesimlerde yer yer sis beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, buzlanma ve don) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğleden sonra bölgenin batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale) hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin güneydoğusunda gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı bulutlu, zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis, Afyon ve Kütahya çevrelerinde hafif buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta, Burdur) sis bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde sis hadisesi ile hafif buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi ile hafif buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğleden sonra Hakkari çevreleri karla karışık yağmurlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Çarşamba öğleden sonra Kuzey Ege'de Fırtınamsı Rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz'de Güney ve güneydoğudan batısında güneybatıdan 2 ila 4, yarın batısı 4 ila 6. Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 ilk saatlerde batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısının batısı 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve Güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 yarın (Çarşamba) 4 ila 6 kuzeyi 5 ila 7, Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde yarın 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz’de Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş