23 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  23 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin ile bu gece saatlerinde İstanbul ve Çorlu, yarın (Pazartesi) öğleden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güney bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar vb.) denizcilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının güney kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, bu gece saatlerinde İstanbul ve Çorlu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege'de fırtına; Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, batısında kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece saatlerinde kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş